Icy Tower

Icy

Tower

Download

Przydatne programy

W tym miejscu umieściliśmy różne programy bardziej lub mniej związane z Icy Tower. Czytaj ich opisy aby dowiedzieć się do czego służą. ;) Znajdziesz tutaj trainer (zastępuje kody), przyspieszacz, edytor modów, kalkulatory K+ i wiele innych. ;)


Icy Tower Trainer
Rozmiar: 170 kB
Autor: RaMMicHaeL
Działa z: 1.3
Kliknij, aby powiększyć
Screen programu
Opis: Od dawna wielu z Was pytało - czy są kody do Icy Tower? FunMode nie zaspokajał Waszych potrzeb.. Z pomocą przyszedł nareszcie RaMMicHaeL!
Jego trainer ma zdumiewające możliwości - zobaczcie sami:
 • F2 - Freeze World - zegar zostaje zamrożony, dzięki czemu ekran nie przesuwa się w dół
 • F3 - Super Floor - Wszystkie schodki mają teraz szerokość wieży (czyli nie da się spaść)
 • F4 - Unlock Floor - Odblokowuje startowe piętro (nie trzeba korzystać z nowych plików "tower.cfg") - podaj wartość od 1 do 9
 • F5 - Change Score - zmienia score
 • F6 - Add Score - dodaje score
 • F7 - Create Combo - "tworzy" combo
 • F8 - Change Gravity - Pozwala zmienić grawitację (domyślna to 0,8)
Przypuszczam że teraz większość z Was jest na tyle zaintrygowana, że chce się dowiedzieć jak używać tego cuda. ;) To bardzo proste - wystarczy go ściągnąć, wypakować i uruchomić. Jeśli wrzuciliśmy go do katalogu z grą, wystarczy kliknąć "Run", jeśli nie - najpierw uruchomić grę, a potem kliknąć "Attach". Gotowe. ;)
P.S. Program ma tendencję do zawieszania się - należy to zingorować i uruchamiać ponownie "do oporu"..
Pobierz

Initial Speed Changer
Rozmiar: 71 kB
Autor: RaMMicHaeL
Działa z: 1.3
Kliknij, aby powiększyć
Screen programu
Opis: Jest to program, o którego powstanie prosili najlepsi gracze z całego świata już wiele lat - a mianowicie program do treningu. Lepsi gracze bardzo nudzą się na początkowych prędkościach, a zanim dotrą do tej ostatniej, mija 2,5 minuty. Również słabsi gracze, którzy rzadko bywają powyżej 500 piętra chcieli takiego czegoś, aby potrenować grę na ostatniej prędkości. Na szczęście jest rozwiązanie..

Ten program umożliwia zmianę początkowej prędkości gry. Domyślny tryb dla gry to kolejność 0 (pierwsze 4 schodki), 1, 2, 3, 4, 5, 5.. itd. Używająć przycisków po lewej możemy zmienić sam początek, np "2" ustawi tryb 2, 3, 4, 5, 5.. itd. Oprócz tego mamy możliwość użycia dwóch trybów specjalnych - Mode 1 (3, 4, 5, 5.. itd) oraz Mode 2 (3, 3, 3, 3, 4, 5, 5.. itd).

Aby użyć tego programu, wystarczy go ściągnąć, wypakować i uruchomić. Jeśli wrzuciliśmy go do katalogu z grą, wystarczy kliknąć "Run", jeśli nie - najpierw uruchomić grę, a potem kliknąć "Attach". Gotowe. ;)

Szczerze polecam - naprawdę idealny do treningu. ;>
Pobierz

Icy Tower Mod Switcher
Rozmiar: 312 kB
Autor: PapaNappa
Działa z: 1.2, 1.3
Kliknij, aby powiększyć
Screen programu
Opis: Program znacznie upraszczający zmienianie modów. Jak go uruchomić?
 1. Najpierw trzeba utworzyć w katalogu z grą katalog 'mods'.
 2. Jeśli wiemy, że mody które chcemy używać mają kolejno nazwy np "kamienny", "retro" i "matrix", zakładamy w 'mods' trzy katalogi o takich właśnie nazwach.
 3. W każdym z tych katalogów tworzymy katalog 'data', a do niego wrzucamy odpowiedni plik data.dat
 4. A teraz w każdym z trzech katalogów ("kamienny" itd) tworzymy plik .ini o jego nazwie, np w "kamienny" - "kamienny.ini"* i umieszczamy w nim to:
  [nazwa moda i katalogu]
  
  files=1
  file0=data\data.dat
  * Jeśli masz problem w tym miejscu, zajrzyj tutaj, sekcja Icy Tower 1.3, drugi akapit
 5. Następnie trzeba rozpakować ściągnięty plik do katalogu z grą.
 6. Teraz trzeba uruchamiać grę za pomocą pliku ITMS.exe. Pojawi się wtedy ekranik wyboru dostępnych modów, oraz pole gdzie należy wpisać adres pliku uruchamiającego IT (zazwyczaj c:\games\icytower13.exe). Gotowe!
W razie używania programu Profile generator, nalezy zamiast 'icytower13.exe' wpisać 'ITPS.exe'.
Pobierz

Icy Tower Profile Switcher
Rozmiar: 170 kB
Autor: PapaNappa
Działa z: 1.2, 1.3
Kliknij, aby powiększyć
Screen programu
Opis: Program tworzący kilka profilów dla jednego IT. Przydatne tam gdzie kilka osób gra w Icy Tower na jednym komputerze. Nie trzeba już instalować kilku Icy Towerów żeby każdy miał osobną listę najlepszych wyników, wystarczy ITPS :)
Jak go uruchomić?
 1. Należy rozpakować sciągnięty plik do katalogu z grą (bez readme.txt)
 2. Następnie zamienić plik 'tower.cfg' na 'tower2.cfg'.
 3. Potem zamienić plik uruchamiający grę ('icytower13.exe') na 'icytower.exe'.
 4. Grę należy uruchamiać teraz za pomocą pliku ITPS.exe (chyba ze używa się też Mod Switchera, wtedy należy uruchamiać przez ITMS.exe). Jeśli uruchomimy grę poprzez icytower.exe, a chwilę potem przez ITPS.exe, program może ogłupieć, bo znajdzie nowoutworzony 'tower.cfg' (należy wtedy skasować ten plik).
 5. Możemy także uruchomić grę w trybie FunMode (zobacz więcej o tym tutaj) - wystarczy zaznaczyć opcję "with FunMode".
 6. W razie chęci deinstalacji tego programu trzeba po prostu usunąć go i zmienić nazwy plików w odwrotnej kolejności niż podałem wcześniej.
  Pobierz

Grabber
Rozmiar: 253 kB
Autor: Shawn Hargreaves
Działa z: wszystkie wersje
Kliknij, aby powiększyć
Screen programu
Opis: Nie jest to program stworzony na potrzeby Icy Tower, przypuszczam że jego twórca nie wie o istnieniu IT.. Ale to nie zmienia faktu, że dzięki grabberowi powstały wszystkie mody z jakich korzystamy. ;)

Sposób tworzenia modów za pomocą tego programu został opisany obszernie tutaj. Dodam tylko że paczka którą możesz stąd ściągnąć oprócz grabbera zawiera plik alleg40.dll niezbędny do jego działania oraz plik z hasłami ("wazup" do IT 1.2 i "gostflor" do IT 1.3).

Powodzenia ;)
Pobierz

Icy Tower Replay Info
Rozmiar: 11 kB
Autor: RaMMicHaeL
Działa z: 1.3
Kliknij, aby powiększyć
Screen programu
Opis: Prosty program umożliwiający dwie rzeczy - sprawdzenie podstawowych danych powtórki (nick, score, floor, combo) oraz zmianę jej nazwy wg wzoru "[nick]-[score]-[floor]-[combo].itr". Przydaje się na turniejach, bo organizatorom jest wygodniej, gdy powtórka jest nazwana właśnie w ten sposób.
Pobierz

ITR Checker
Rozmiar: 265 kB
Autor: FLD
Działa z: 1.3
Kliknij, aby powiększyć
Screen programu
Opis: Program powszechnie używany przez organizatorów turniejów. Pozwala na szybkie odczytanie z powtórki takich danych jak nick, data, score, floor, combo, ilość naciśnięć spacji (przydatne do RRML - wyjaśnienie terminu w Słowniczku) oraz wszystkie pięć CCC (j.w.) - a to wszystko bez oglądania powtórki! Do tego programu nie da się oszukać przez IT Replay Editor. Idealne narzędzie nie tylko podczas turniejów, ale także podczas zwykłego przeglądania powtórek swoich czy ściągniętych.

Jego wadą jest tekstowy interfejs. Aby z niego skorzystać, kopiujemy go do katalogu z powtórkami. Teraz musimy uruchomić tryb DOS. Wchodzimy w katalog z powtórkami z IT, potem klikamy w start -> uruchom, wpisujemy "command" w Windows 98/Me lub "cmd" w Windows XP, klikamy OK. Powinniśmy znaleźć się w katalogu z IT, jeśli tak się nie stało, możemy tam się dostać używająć komendy CD (więcej o tym np tutaj).
Jeśli jesteśmy w katalogu z powtórkami, wpisujemy w okienko DOS
itrchecker nazwa_powtorki.itr
i potwierdzamy klawiszem ENTER. Powinno zadziałać mniej więcej tak jak widoczne to jest na screenie powyżej (na nim użyłem komendy "itrcheck" zamiast "itrchecker", to zależy od nazwy pliku programu jaki ściągniemy).
Wydaje się to skomplikowane, ale obsługa programu jest naprawdę prosta. Warto się jej nauczyć, bo nigdy nie wiadomo kiedy się przyda. :)
Pobierz

ITR Scanner
Rozmiar: 17 kB
Autor: Wiggin15
Działa z: 1.2
Kliknij, aby powiększyć
Screen programu
Opis: Starsza o kilka lat wersja programu ITR Checker, z o wiele mniejszymi możliwościami. Działa tylko z powtórkami z IT 1.2. Program ten został utworzony aby umożliwić sprawdzanie powtórek z kategorii RRML (wyjaśnienie terminu w Słowniczku). Dzisiaj program jest już raczej zapomniany.

Aby go użyć, kopiujemy go do katalogu z powtórkami i po prostu przeciągamy na jego ikonę powtórkę, którą chcemy sprawdzić. Program do działania wymaga obecności w katalogu z powtórkami pliku alleg40.dll, obecnego w głównym katalogu IT 1.2.
Pobierz

Kalkulator K+
Rozmiar: 174 kB
Autor: Vinyanov
Działa z: (nie dotyczy)
Kliknij, aby powiększyć
Screen programu
Opis: 'Osobisty' kalkulator K+ (wyjaśnienie terminu w Słowniczku), czyli inaczej mówiąc programik obliczający jaki procent najlepszych wyników stanowią Twoje rekordy :) Można go rozpakować w dowolnym miejscu. Jego wadą jest to, że wyniki trzeba uzupełniać ręcznie, jednak może to stanowić również zaletę, bo zamiast np rekordów Polski można wpisać rekordy osiedlowe i wtedy będzie to K+ na osiedlu :D

Program zapamiętuje zapisane przez nas pod przyciskiem "Ustawienia" rekordy, a w związku z tym że rekordy światowe nie zmieniają się często, można szybko powrócić do obliczeń po pobiciu np rekordu we floor.
Pobierz

K+ calculator
Rozmiar: 10 kB
Autor: RaMMicHaeL
Działa z: (nie dotyczy)
Kliknij, aby powiększyć
Screen programu
Opis: Program mający to samo zastosowanie co ten powyżej, z tym że zajmuje mniej miejsca, ma nowocześniejszy wygląd, ale nie umożliwia zapamiętywania żadnych rekordów (czyli musimy wpisywać je ręcznie przy każdym użyciu).
Pobierz

Design 2007 by Błażej Kwidziński
Copyright (c) 2007 by Icy.pl & BK91